Wskazania do konsultacji u chirurga naczyniowego

Zapraszamy na konsultację do chirurga naczyniowego w przypadku podejrzenia lub zdiagnozowania następujących schorzeń:

– miażdżyca, przede wszystkim zmiany miażdżycowe w naczyniach kończyn dolnych oraz miażdżyca tętnic szyjnych,– zespół stopy cukrzycowej (niegojące się rany na stopach powstające na skutek źle leczonej cukrzycy),

– przewlekłe owrzodzenia żylne,

– choroby zapalne układu krążenia,– zatory, przede wszystkim zator tętnicy płucnej,

– choroby żył, ostre i przewlekłe, takie jak żylna choroba zakrzepowo-zatorowa,

– niewydolność żył głębokich, żylaki nóg,
 tętniaki także pęknięte lub objęte stanem zapalnym; w tym tętniaki aorty piersiowej, tętniaki aorty brzusznej i tętniaki naczyń trzewnych.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on print
Share on email

Inne posty

PUNKT POBRAŃ 💎DIAMEN💎 przy współpracy z ALAB laboratoria zaprasza do udziału w akcji profilaktycznej: MORFOLOGIA ZA PIĄTKĘ. Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA, w dniu 7 kwietnia 2023, w ramach akcji profilaktycznej, w naszym punkcie pobrań będzie można wykonać morfologię krwi wraz ze wzorem odsetkowym (rozmazem) za 5zł. Zapraszamy do rejestracji na wybraną godzinę. Morfologia jest podstawowym badaniem krwi o zastosowaniu zarówno diagnostycznym, jak i profilaktycznym. Na morfologię krwi obwodowej składa się zestaw analiz krwi pełnej określający liczbę poszczególnych elementów morfotycznych krwi, jak również wartość hematokrytu oraz stężenie hemoglobiny. Analiza ta jest podstawowym badaniem kontrolnym do oceny ogólnego stanu zdrowia. Jest też stosowana do diagnozowania i monitorowania w stanach niedokrwistości, zaburzeń hemostazy pierwotnej, chorób zapalnych i innych. To niezbędny element w rozpoznawaniu chorób nowotworowych układu krwiotwórczego.

Czytaj więcej »